Eğer taban bodruma karşı izole edilmemişse binada soğuk zemin katları oluşur. Beton tabandaki düşük sıcaklıklar büyük enerji kayıplarına, kondenzasyona ve hatta küf oluşumuna sebep olur.

İzoçağ sprey poliüretan köpük sistemi, düşük maliyetle çoğu tabana uygulanabilir. Poliüretan kendi kendine yapışır ve zahmetli kesme, yapıştırma ve yerleştirme işleri gerektirmez. Su boruları ve elektrik kabloları yatılımın altına kolayca asılabilir.

Eski tonozlu bodrumlar, nervürlü ya da kaset kalıplı tavanlar gibi düzensiz alanlar, İzoçağ  kullanılarak hızla izole edilir. Klasik izolasyon sistemleriyle karşılaştırıldığında kaplama kesintisizdir.

Bu yüzden, tavandan soğuk hava sızma ve ısı kaybı oluşma riski yoktur.


Bodrum sprey poliüretan köpük uygulamaları başlıca ve en çok tercih edilen uygulama detaylarından biridir. Isıtılmayan bodrum garaj tavanı yine sprey poliüretanın ek yerinin olmaması avantajını kullanarak yekpare uygulama yapar ve kolon kiriş birleşim noktalarında ısı köprüsü oluşmasına izin vermez. Sprey poliüretan güneş görmeyen tavan detaylarında uygulama sonrası bırakılabileceği gibi, alçı sıva yapılarak kaplanabilir veya direkt olarak istenilen renkte boyanabilir.