[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_gallery type=”flexslider_fade” interval=”3″ images=”2882″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”800×450″][vc_column_text]TEMEL İZOLASYONU

Bina temel perde duvarlar, yapının yapım aşamasında su ve ısı yalıtımı yapılması gereken en önemli alanların başında gelir.

çünkü; yapıların deprem ve korozyonlardan korunması gerektiği düşünülürse bina ömrünü sağlayan birinci bölgedir.

Diğer bir sorun ise; bodrum, garaj, gibi yerlerin  kullanım alanı olacağı planlanırsa perde duvarların önemi daha da artmaktadır.

Binaların perde duvarlarında yapım aşamasında iyi bir yalıtım sağlanmaz ise, duvarların ön bölümlerinde yalıtma şansı bulunmamaktadır.

Bu nedenle perde duvarlara, dıştan iyi bir ısı ve su yalıtımı yapılması gerekmektedir.

İzoçağ Sprey poliüretan köpük, binaların temel perde duvarlarında ısı, yalıtımını sağladığı kadar su yalıtımınada katkı sunmaktadır .

İzoçağ Sprey poliüretan köpük, bire bir su yalıtım malzemesi değildir. Ancak poliüretan köpük, zeminin su basıncı hesaplandığında kapalı gözenekleri sayesinde  su ve ısı yalıtımı sağlayan bir örtü oluşturur.

İzoçağ Sprey poliüretan köpük, perde duvar uygulaması sonrasında drenaj uygulaması yapılması önerilir.

Genelde bodrum katlarındaki nem ve rutubetin nedeni yalıtılmamış temellerdir.  Temel ve perdelerdeki  yalıtım konusunda başarılı olmuş ürün sayısı azdır. Batusel sprey poliüretan temel perde yalıtımında ek yeri olmayan bir uygulama sayesinde kesin çözüm sunar Batusel sprey  poliüretanın kroyozyonu önleme özelliği burada da çok önemli bir unsurdur .

İzoçağ sprey poliüretan  ı temellerinde uygulanan binaların çok uzun yıllar ısı nem ve krozyondan korunduğu gözlemlenmiştır.

Temel perde beton yüzeylerinde kullanılan geleneksel sistem su yalıtımı ve ısı yalıtımı uygulamalarında kullanılan malzemelerin ekyerli olmaları, sıcak soğuk genleşmesinden kaynaklı nedenlerle ekyerlerinde zamanla açılmalar olmasına ve kötü işçilikten kaynaklı detay noktaların gözden kaçabilme olasılıkları yapılan uygulamaların zamanla yetersiz kalmasına neden olmaktadır.

İzoçağ sprey Poliüretan Köpük malzemesinin düşük bir kalınlıkla son derece düşük ısı iletkenliği ve yüksek ısı yalıtımı performansı temel perde alanlarında da benzersizdir.

Temel perde beton yüzeyine, hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlemeye ihtiyaç duymadan yüksek basınç altında püskürtülerek uygulanan Batusel sprey poliüretan köpük uygulandığı detay noktalarında, girinti ve çıkıntılara kolay ulaşabilme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ekyersiz bir yalıtım örtüsü meydana getirir. Batusel Sprey Poliüretan Köpük çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe, sarsıntı ve titreşimlerden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte çalışır. Temel perde beton yüzeyleri, üzerine uygulanan Batusel Sprey Poliüretan Köpük sonrasında yüksek esneme, yüksek yırtılma ve yüksek kimyasal dayanımlı Batusel Polyurea ile ekyersiz kaplanarak ısı ve su yalıtımı sağlanmış olur.

 

Kesintisiz ısı ve su yalıtımı sağlar.

Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır.

Buhar bariyeri kesinlikle gerekli değildir.

Günde 750-1.500 m² uygulama kapasitesi.

Su ile temasında bozulmaz, çürümez ve koku yapmaz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]